Виборча кампанія стає все гарячіше, деякі кандидати відверто поливають брудом своїх опонентів. Не знаходячи реальних підстав для звинувачень, починають вигадувати свої та розповсюджувати в інтернеті.

Так, кандидат в мери Ужгорода Віктор Щадей опублікував на своїй сторінці в фейсбук допис:

“Попереджав, щоб чекали свіжі хвилі бруду проти мене. Ви вже прочитали, що Щадей побив, вкрав, Корону продав, а ще в нього немає грошей – тому він буде красти з бюджету, а Андріїв вже стільки красти не буде, бо накрався? Чи ще щось, що я не прочитав і не почув?
Якщо не почули, найближчим часом дізнаєтеся: бо цього бруду буде ще більше, а вигадки будуть ставати ще примітивнішими – Андріїв готується до другого туру. Туди потрапить – бо гроші, що пішли по місту, зроблять своє. А от далі проблема, бо другий тур він поки програє – тому поливати брудом Щадея будуть настільки, щоб навіть Андріїв здався кращим.
Що робити з тим чорним піаром? Які судові перспективи, і скільки часу треба, щоб спростовувати? Стільки, що не вистачить: за руку тих, хто розповсюджує побрехеньки, не впіймати – в фейсбуці вкиди роблять від ботів. Сайтів, друкарень які за гроші готові поставити будь-який бруд, завжди вистачить.
Київські чи які там чорні піарщики, що допомагають Андріїву переобратися, зароблять більше, ніж ужгородці, яким понесли по 1000 грн за голос. Завдання просте: деморалізувати ужгородців, відбити бажання йти на вибори у чесних, щоб голос тих, хто взяв гроші, був вагоміший. Якщо не вдасться переконати, що Андріїв не краде – спробують переконати, що красти будуть всі. Що можна зробити нам? – прийти на вибори і проголосувати по совісті.
Ті, хто мене знає, кажуть у відповідь на бруд: “Щадей чесний, спокійно ставиться до грошей, має принципи” Але в місті є різні люди: знайдуться ті, хто повірять, хто візьме гроші і проголосує, як попросили. Знайдуться ті, хто за зарплату агітатора буде поширювати будь-які побрехеньки. Скільки їх буде – від цього і залежить результат другого туру: чи залишиться Андріїв мером.
Можу попросити вас лише про терпіння. Сподіваємося лише на себе: підкуп ніхто не зупинить, поширення брехні також.
Тому, коли читаєте “Щадей напав на агітатора” (ця плітка вже другий тиждень друкується у виданнях, пов’язаних з Ратушняком) – просто згадайте, як в 2010 році Сергій Ратушняк дійсно напав на дівчину-агітатора на площі Корятовича. І задумайтеся, чому всі вигадки цього кандидата такі однотипні та крутяться навколо його власної поведінки.
Щодо землі. Спеціально зайшов в кадастрову карту, щоб дізнатися, що з земельною ділянкою заводу по Гагаріна, на якій нібито заробив мільйони, вкрав, продав і ще там щось – бо завжди переживаю, що перед тим, як облити мене брудом, ті, хто в міській владі за цим стоїть, напередодні самі щось вкрали. Слава богу, ділянка все ще у власності міста: звинувачення мене в чомусь погано сфальсифіковане – саму ділянку вони ще не вкрали.
Зрозуміло, той, хто прочитає, що «Щадей вкрав черговий мільярд» навряд чи полізе перевіряти – на це і розрахунок.
Чергова хвиля бруду полилася після того, як я підняв проекти, які мер Андріїв хотів винести на останню сесію міськради і вивести з міста декілька ділянок. Там якраз про заводські території в Новому районі (13 гектарів «Ужгородприладу»), які мерія без аукціону хоче віддати в приватні руки. Дякуючи розголосу, а найбільше тому, що на носі вибори – Андріїв злякався і переніс дерибан на наступне засідання.
Ще одна поширена «чорнуха» – про «Корону». В ній відчувається масштаб: «Щадей чи то продав, чи то вкрав «Корону» – розказують її колишні регіонали. Хоча саме їх однопартієць Віктор Погорелов був міським головою в 2012 р., коли «Корона» перейшла з власності міста в приватну власність.
До речі, тодішній депутат міської ради Богдан Андріїв також входив тоді в фракцію «Партії Регіонів». Тепер все, що може місто, це домогтися виконання інвестиційних зобов’язань, які прописані у договорі, який, до речі, з тих часів не змінювався.
Ще улюблена тема, про яку інструктують говорити агітаторів Андріїва: рахувати доходи, місце роботи чи безробітність Щадея. Кому цікаво, може звернутися до мене особисто. Доходи звичайні, ужгородські, займаюся інтернет-рекламою, багато хто вважає, що непогано; зареєстрований, як фізична особа-підприємець – як і багато ужгородців, що працюють на себе.
Повідомляйте нові плітки, вигадки – будемо з ними розбиратися.
Коли читаєте бруд про Щадея, згадайте недобудовану Петефі з величезним кошторисом, незбудований садочок, старі маршрутки на прибуткових маршрутах, які все ще їздять по місту, відсутність фінансування медицини та постійні здавання грошей на школи і садочки. Покрівлі течуть, затоплені підвали в багатоповерхівках так і стоять, десятки доріг і тротуарів, які так і не дочекались обіцяних ремонтів, ремонти ліфтів, які роблять лише перед виборами, як подарунок з мерського плеча. І зрозумієте, хто організовує ту димову завісу.
А особисто з Богданом Андріївим готовий обсудити всі моменти на дебатах. Богдан Євстафійович, готовий з вами зустрітися на будь-яких дебатах. Тільки прийдіть на них.”
Вже завтра  ужгородці обиратимуть нову владу, сподіваємось вони зроблять  усвідомлений вибір, не звертаючи уваги на брудні технології.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни