Кав’ярні, ресторани й інші заклади харчування в Ужгороді можуть приймати відвідувачів усередині. Про це Суспільному сказав сьогодні міський голова Богдан Андріїв після засідання комісії в міськраді, яке завершилося близько 17 години.

Нагадуємо, вчора в Закарпатській ОДА заборонили роботу кафе та ресторанів у приміщеннях на територіях, які потрапили в помаранчеву зону, і ввели інші обмеження.

Місто Ужгород, а також Ужгородський, Перечинський і Тячівський райони — саме там Закарпатська ОДА 19 серпня ввела нові обмеження, бо ці території знаходяться в помаранчевій зоні небезпеки. А це означає, що з 20 серпня там почали діяти такі заборони:

“Закриття всіх закладів, залів, будь-яких приміщень, які використовуються для проведення масових заходів, — прокоментував заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба. — Відправлення культових обрядів виключно на вулиці. Обмеження роботи басейнів як закритих, так і на відкритому повітрі. Наступне — це обмеження у перевезенні залізничним транспортом окремих верств населення. Пенсіонери й інші пільгові категорії населення потрапляють у першу чергу”.

Тоді ж увечері, 19 серпня, поліцейські пройшлися центральною частиною міста і повідомили власникам кафе, ресторанів та інших закладів про заборону працювати всередині приміщень.

Власниця кафе на вулиці Корзо Єлизавета Арендаш розповіла, що ввечері прийшла поліція, попередила, що зранку 20 серпня вже не можна працювати в приміщенні.

“Ми дуже обурені, бо для нас це велика несподіванка, — сказала жінка. — Що ображає підприємців, що їх про ці рішення заздалегідь не попереджають. Ми не встигаємо приготуватися, зорієнтувати, продати залишки продукції. Ввечері прийняли — а зранку ти вже зачинений”.

За словами власниці, її кафе має площу орієнтовно 120 квадратних метрів, столи та стільці вони розмістили на дистанції 1,5-2 метри для безпеки відвідувачів. Також у закладі є засоби дезінфекції. Єлизавета розповідає: надворі вони зможуть прийняти одночасно до 6 клієнтів.

“Ми можемо поставити 2-4 столики під вікна — це наш максимум. 4-6 людей ми можемо на вулиці посадити. У нас доволі вузький прохід на Корзо. Але це незручно в дощ, спеку, машини їздять і пилюку підіймають. Тим більше, незабаром осінь. Це не треба забувати, що вже не початок літа, а кінець”.

Виконувач обов’язків командира батальйону патрульної поліції Закарпаття Олександр Копитчак розповів, що 19 та 20 серпня наряди поліцейських тільки попереджали власників та адміністраторів закладів про початок обмежувальних заходів.

“Відзавтра, 21 серпня, будуть уживатися жорсткі міри, зокрема, складання адміністративних протоколів. Профілактику в цьому випадку не проводитимемо, бо з початку карантину вже було достатньо часу”, — додав Олександр Копитчак.

За його словами, за порушення правил карантину є штраф: для громадян — від 17 тисяч гривень до 34, а для підприємців — від 34 тисяч до 170.

Водночас 20 серпня в Ужгороді засідала міська комісія, яка вирішила все ж не забороняти підприємцям приймати клієнтів усередині закладів. Однак обмежила їхню кількість.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв пояснив: “Ми обмежили кількість перебування відвідувачів у закладах громадського харчування — 30%. Тобто 70% місць повинні бути вільні. Всі інші вимоги, які передбачаються у помаранчевій зоні, в якій перебуває наше місто, залишаються”.

В інших районах — на Перечинщині, Ужгородщині і Тячівщині – обмеження поки в силі. Також там і в місті Ужгород наразі не можна проводити богослужіння всередині храмів, а тільки надворі. В іншому випадку це вважається порушенням карантинних вимог.

https://zakarpattya.net.ua

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни