Відомо, що Ужгород – місто, яке перебувало на території кількох країн: Австро-Угорщини, Чехословаччини, СРСР. Кожна епоха залишала на нашій території не тільки зразки архітектури, впливала на культуру та гастрономію, але й «губила» гроші, дорогоцінності, які досі можна накопати у певних районах міста чи на околицях. Цю тему досконало знають так звані «чорні археологи», вони мають необхідне оснащення і навіть карти, де зашифровані таємниці реальних скарбів.

Рік тому під руїнами старої римо-католицької церкви святого Юрія, рештки якої розташовані на території Ужгородського замку, археологи знайшли поховання шляхтича XVII ст. Поряд лежали мечі, золоті печатки, кільця, одяг.

У 2006 році на території зеленого ринку на пл. Корятовича під час земляних робіт будівельники викопали скриню з золотом і коштовностями. У скрині були золоті браслети, ланцюжки, каблучки і золоті зуби. Про це повідомляли очевидці. Хоча поліція не підтвердила офіційно, скарб точно поділили між собою щасливчики. Хто б про це офіційно повідомляв.

Експерти стверджують, що справді знахідка була. Пакет із золотими зубами і ланцюжками періоду Голокосту. Таке добро закопали у минулому столітті ужгородські євреї, які переховувалися від нацистів. Подібні цінності зберігалися у підвалах Закарпатської обласної філармонії, під час Голокосту (1941-44 рр.).

ПЕРСТЕНЬ ФІЛІПА ДРУГЕТА ТА ДОЛАРИ УГОРСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Чимало скарбів ще залишається на території Ужгородського замку. Їх за легендою охороняє Біла Дівчина, тому золото та коштовності не так легко розкопати. Ще одна коштовна святиня, що перебувала на території нашого міста- свята угорська Корона. Існує легенда (кажуть, що це точна інформація), що корону переміщували з місця на місце, возили то в Ужгород, то в Мукачево, то в Середнє. Саме в Ужгороді із святої корони випав рубін. Знавці стверджують, що камінь може лежати в товщі землі чи під бруківкою вулиць Ольбрахта або Капітульної. Хто знайде рубін, розбагатіє неймовірно, його оцінюють у 4,5 млн євро.

Частина фамільних дорогоцінностей Августина Волошина, президента Карпатської України все ще в Ужгороді. Їх слід шукати на вул.Волошина, існує легенда, що клад схований десь в районі дитячого садочку на цій вулиці.

А от скарб дворянського роду Другетів знайшли. Проте неповністю. Шанс є, треба добре вивчити територію та історію. У братів Другетів було три перстні. Один перстень, що належав Яношу Другету, знайшли у 1776 р. у замку, коштовність Валентина Другета минулого року, теж у замку, при розкопках. А от найголовніший перстень Філіпа Другета ще десь захований.

Як ви думаєте, чому стільки років риють площу Петефі в Ужгороді? Саме там, орієнтовно в районі пам’ятника Шандору Петефі точно лежить скарб. Шабля, яку постійно нищать та зрізають у бронзового Петефі — це ключ до розгадки кладу. Клад, до речі, цілком реальний – це знамениті угорські долари (скарби революції) Лайоша Кошута, датовані 1848 роком.

Ще один раритет доби Австро-Угорщини – золота шабля Ракоці, яку він дав на збереження Міклошу Берчені, володару Ужгородського замку, коли сам втікав. В Ужгороді існує однойменна вулиця, наприкінці якої, до речі, йдуть розкопки.

СКАРБИ ОПРИШКІВ

Не тільки в Ужгороді, але й на Закарпатті було знайдено чимало скарбів. А ще скільки залишилося! На сьогодні археологи знайшли римські монети в штольнях Солотвина, численні коштовності у сімейному склепі під королівським замком Нялаб, золота прикраса-торквес вагою 500 г, знайдена на місці дакійського городища в с. Малій Копані, 10 золотих кілець, вибраних з кургану в Ізі на Хустщині, десяток золотих підвісок, відкопаних на святилищі в селі Солонцях Ужгородського району.

За легендами й народними переказами, на Закарпатті сховано куди більше золота. Найбільше таких історій пов’язано зі скарбами, захованими карпатськими розбійниками – опришками. Кажуть, незліченні багатства заховані під Смерековим каменем у лісі біля Ільниці. У горах між селами Луг, Косівська Поляна та Ділове, розповідають люди, є стільки золота, що можна цілу шахту викопати. Біля Квасова у горі, яку називають Келеменовою, ще за татарської навали сховали величезні багатства. Їх досі так і не знайшли. Коштовності розбійників, можливо, й досі чекають власників у печері Молочний камінь на Тячівщині, коло скелі Щербатий камінь поблизу села Обави, у печері гори Кобила біля Кобилецької Поляни та на полонині Чорній біля Лопухова.

СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ ТРЕБА, ЩОБ ЗНАЙТИ ГРОШІ

Вартість металошукача від 3000 до 7000 тис. грн залежно від того, де саме ви хочете шукати: на поверхні, під водою, який метал і на якій глибині. Інтернет видасть вам металошукачі на будь-який смак.

Ще необхідний зручний одяг, який вбереже від негоди, палючого сонця та вітру і велика сумку, щоб знайдені скарби складати. На ці речі не потрібно витрачатися, їх достатньо витягти із шафи.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни