Учора, 1 жовтня, в Ужгороді стартував Перший карпатський гірський міжнародний кінофестиваль. Протягом 10 днів у рамках заходу покажуть 80 фільмів на гірську тематику із 45 країн світу.

Про це повідомили організатори фестивалю під час спілкування із журналістами.

« Яку ідею ми перед собою бачили? На першому місці – кіно. Це певний брендовий захід. Для Закарпаття кіно – це вже щось природє і супутнє. На цій території знімлися фільми, які отримували Оскара. Це й історичний, й культурно-етнічний аспект. Також, коли говоримо про кіно на Закарпатті, в першу чергу йдеться про ландшафтну і природну цінність, яка першою кидається в око кінематографістам», – зазначив директор Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю Олександр Мерявчик.

«Гори – ще одна місія фестивалю. Ми хочемо, щоби вони були збережені у тому вигляді, в якому були і до нас, 1000 років тому. Ми – за Боржаву і Полонину Руну без вітряків, ми – за збереження природних цінностей Закарпаття. Популяризуємо карпатські гори і хотіли б, щоби закарпатський туризм виглядав більш привабливо. Аудіовізуальний сектор і кіно дозволяє лаконічно довести цю ідею, культуру, яка встановлювалася роками. Якщо ми ці три аспекти – кіно, гори, туризм – поєднаємо – результат буде», – додав він.

Організатори зазначили, що отримали на конкурс 116 робіт із 45 країн світу з усіх континентів. 24 фільми – з України. Під час кінофестивалю, який триватиме з 1 по 10 жовтня, буде показано 80 відібраних картин.

Заходи Карпатського гірського міжнародного фестивалю відбуваються у Smart Point hub. Організатори просять глядачів попередньо реєструватися на кінопокази, оскільки зал передбачє обмежену кількість присутніх.

Зареєструватися на кіноперегляди можна тут.

Майстер-класи і лекції будуть транслюватись онлайн на сторінці CMIFF у Фейсбук

Мікротизер кінофестивалю можна переглянути тут.  

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни