Ініціативна група ГО «Простір молоді» спільно з мешканцями районів Ужгорода вул. Букова та Запорізька направила колективне звернення до мера Ужгорода з вимогою зупинити порушення вимог Водного, Лісового та Земельного кодексів України і не допустити незаконне виділення ділянок біля річки Задолинка в обласному центрі. Запити також відправлено у відповідні управління водного та лісового господарств.

В ініціативній групі кажуть, що на наступній сесії міської ради планується приватизація ласих шматків біля самісінького кордону у руслі річки Задолинка. Так як русло річки знаходиться на 3 метри нижче сусідніх ділянок, то для того аби тут щось побудувати, треба підняти рівень землі на 3 метри. У зв’язку із рельєфом місцевості, відвести русло річки Задолинки та ставка неможливо. Це призведе у свою чергу до затоплення декількох вулиць, а також знищенню дикої фауни Ужгорода.

«Багато людей люблять Ужгород через те, що тут є річка Уж, яка протікає через все місто. Але більшість ужгородців навіть не підозрює, що в нас є ще річка Задолинка. Протікає вона вздовж вулиць Букова та Запорізька, а потім потрапляє в канал на території Словаччини. Вона більшість часу маленька, але виконує дуже важливу функцію – вона збирає всю дощову воду та воду після танення снігів з лісового масиву площею понад 120 га лісу, а також з вулиць Запорізька, Лісова, Букова, Собранецька , частково мікрорайон Червениця, та нового кварталу забудови компанії “Гозда ” біля пам’ятника героям, – каже Ернест Самсончик, один з учасників ГО «Простір молоді». – Її пропускна спроможність – 9 тис. тон води в годину. Тим самим, вона оберігає цей район від затоплень. Ще одна її особливість – це те, що вона утворює невеликий ставок, який слугує єдиним місцем на великій території для водопою диких тварин, таких як серни, кабани, лисиці, рись та дикі кішки».

ГО «Простір молоді» пропонує альтернативу приватизації: розчистити цю річку разом зі ставком для запобігання заболочуванню, а також створити тут перший в історії Ужгорода лісопарк. Тут можна облаштувати місця для кемпінгу як для ужгородців, так і для гостей міста. А також прокласти велосипедні доріжки, адже тут можна кататись на великій території понад 70 га лісу.

http://chas-z.com.ua

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни