Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, принаймні по тих настроях, які панують серед населення Закарпаття. Про це заявив Андрій Сухарина, Фонд «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва, презентують масштабне дослідження на форумі «Re:Open Zakarpattia».

Опитування проводилося 24 серпня -6 вересня 2020 р., вибірка -1000 респондентів (500- репрезентативна вибірка по Закарпатській області, 500- вибірка з числа нацменшин регіону). «Більшість людей (50,8%) бачить Закарпаття у складі унітарної України, частина (37,6%) – у складі унітарної країни, але з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад. Лише невеличка частка (2,8%) говорить про федералізацію, – каже Андрій Сухарина. – Але із складу нацменшин 31% не відповіли на це питання.

Саме по собі це нічого не говорить. З цими громадянами України треба працювати, доносити візію». Експерт зауважив, що питання розширення повноважень регіону співзвучне з процесами децентралізації. Згідно з опитуванням, вірять у децентралізацію 55% закарпатців, 25%– не згодні, 20% не змогли відповісти.

«Як люди загалом оцінюють загалом ситуацію в регіоні? Здебільшого як спокійну, навіть 11% як благополучну, – каже Андрій Сухарина. Закарпатці краще оцінюють в регіоні, ніж українці в країні (благополучно тільки 3%). 7% кажуть про ситуацію в регіоні як критичну і вибухову», – додав Андрій Сухарина. – Нацменшини оцінюють ситуацію більш песимістично. Стосовно майбутнього, то закарпатці дивляться у майбутнє з оптимізмом, але без великих очікувань. Домінуюча частина говорить, що нічого особливо не зміниться. Тренд, характерний для Закарпаття –трохи менше оптимізму».

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни