В Ужгороді відбулося офіційне відкриття Виноградної гори (неподалік ресторану «Кілікія»). Виноградна гора – це з однієї сторони бажання повернути Ужгороду славу виноробного та виноградного міста, оскільки на сьогодні в межах Ужгорода немає діючих виноградників, а на гербі одним із головних символів є виноградна лоза. А з іншого боку — планове продовження і розширення відкритих туристичних принад міста.

«Виноградна гора покликана стати туристичним об’єктом Ужгорода, – каже Федір Шандор, професор, головний туризмознавець Закарпаття. – Площа виноградника — 1 гектар. У 2018 році відбулося засадження гори. 1350 саджанців двох сортів — Гевюрцтрамінер (сорт винограду, з якого виготовляють родзинку краю — легендарне вино “Троянда Закарпаття”) та Совіньон блан. Це одні з кращих сортів винограду для виготовлення білих вин, які прекрасно себе почувають у Закарпатті. Також на горі висаджений один із найстаріших сортів винограду привезений із долини Арарат – Хіндогни. Два роки минуло з дня висадки, і вже у цьому році збиратимуть перший врожай».

Федір Шандор

Однією з особливостей виноградної гори є те, що серед інших сортів винограду тут засадили унікальні. Наприклад, Смедеревку —балканський сорт, Також на горі висаджений один із найстаріших сортів винограду привезений із долини Арарат – Хіндогни.

За словами Федора Шандора, вино з Виноградної гори можна буде скуштувати через 4 роки. «Поки можна виготовляти сік, легке ординарне вино, технічним виноград стає на 7-ий рік», – додає професор.

Арсен Мелкумян, засновник Виноградної гори, віцепрезидент Закарпатської туристичної організації розповів, наскільки складно було здійснити всі підготовчі роботи на горі.

«Я мав підтримку однодумців, які казали: так, це варто зробити. Це були важкі два роки, ми все починали «з нуля». Але впоралися і на сьогодні маємо перший виноград», – ділиться враженнями Арсен Мелкумян. У перспективі, за його словами, тут проводитимуть дегустацію вин та усіх смаколиків закарпатського виробництва.

Арсен Мелкумян

На горі облаштована простора альтанка, тут можна буде насолодитися вином та місцевими стравами, зокрема, скуштувати толму з виноградного листя.

Сайт “Заголовок”

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни