Як розвивається малий та середній бізнес на Закарпатті та що можуть вимагати підприємці від місцевої влади для полегшення роботи?Всеукраїнський громадський рух «Save Фоп» зібрав за обговоренням в Ужгороді підприємців, політиків і небайдужих містян. Обговорили ці та інші болючі питання.

Прогнозується подальша фіскалізація. Саме для фізичних осіб-підприємців. І в момент, коли вони ще не відійшли від кризу посткарантинного додати їм ускладнення у вигляді додаткових фіскальних заходів. То це складає загрозу у двох моментах. Перший – закриття підприємців, як таких. А другий – перехід цих підприємців у тіньову сферу”, – зазначає радник Голови Закарпатської обласної ради Олександр Білак.

Тривалий карантин обмежив діяльність підприємців. Бізнес зазнав неабияких втрат.

“До карантину у моїй компанії працювало працювало більше 30-ти людей. Зараз залишилось 13. Ми готові працювати. Підприємці платять податки. І тут ми для того, аби нам не створювали, особливо у ці тяжкі часи карантину, коли дехто закривається, ми звільняємо співробітників, закриваємо роздрібні якісь точки. А тут нам держава створює додаткові перепони”, – розповідає Дмитро Максименко, підприємець, координатор руху «Save Фоп» в Західній Україні.

Учасники зустрічі підписали звернення до Уряду України і виступають проти тотальної фіскалізації.

“Ми із свого боку на рівні органів місцевого самоврядування зобов’язані приймати ті програми підтримки бізнесу, які реально будуть розвивати бізнес-середовище”, – Олександр Білак, радник Голови Закарпатської обласної ради.

“Сьогодні ужгородці підприємці долучилися до написання звернення. І ми надіємося, що Ужгородська міська рада, як і інші міські ради, прийме звернення до Верховної Ради із вимогою скасування фіскалізації і прийняттям відповідних законопроектів”, – зазначає Ксенія Ляпіна, екс голова державної регуляторної служби України, лідерка руху «Save Фоп».

За словами Олександра Білака, звертатимуться до влади міста і області із конкретними програмами підтримки для малого і середнього бізнесу. Що сприятиме активному залученню як українських, так і іноземних інвесторів.

https://prozahid.com

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни