Впродовж січня-липня 2020 року до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло більше 47,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За статистикою фахівців ГУ ДПС Закарпаття, зазначена сума проти надходжень аналогічного періоду минулого року зросла більш ніж на 3,7 млн грн.

Більшу частину із загальних надходжень податку на нерухомість, а це 33,4 млн грн сплатили юридичні особи. Решта – внесок від громадян.

В Головному управлінні ДПС у Закарпатській області нагадують фізичним особам, які мають у власності нерухомість, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Заплатити податок необхідно протягом 60 днів після отримання податкового повідомлення на сплату податку.

Звертаємо увагу платників, у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку або встановлення розбіжностей у наявній інформації, громадянам необхідно звернутися до податкових органів з документами, що засвідчують право власності на житло та інші об’єкти нерухомості, щоб уникнути ймовірних штрафних санкцій у майбутньому. Згідно з Податковим кодексом України термін винесення податкових повідомлень-рішень на сплату податку триває 1095 днів. Тобто, пільгою із сплати на нерухоме майно юридичні особи скористались цього року, а фізичним особам – перерахунок буде здійснено податкової службою в наступному році.

Нагадаємо, юридичні особи сплачують податок на нерухомість за 2020 рік, а фізичні особи за об`єкти, що були у володінні в 2019 році. У зв’язку із запровадженням карантину, Законом України від 29.03.2020 року №540-ІХ передбачено звільнення юридичних осіб та фізичних від сплати податку на нерухоме майно за період з 1 по 31 березня 2020 року за об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у їх власності. Тобто, пільгою із сплати на нерухоме майно юридичні особи скористались цього року, а фізичні особи – в наступному році.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку, повідомляє відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області.

http://ekonomika.ko.net.ua

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни