У п’ятницю, 23 жовтня, ужгородці, що вранці йшли на роботу по Швабській, могли бачити, як робітники почали будівництво на розі вулиць Швабської-Конопляної. Небайдужі мешканці, стурбовані постійною забудовою всіх вільних клаптиків на вулиці, попросили будівельників показати дозволи на будівництво. Робочі повідомили, що всі необхідні дозволи від міської влади на забудову ділянки у їхнього замовника є.
Депутат міської ради Олександр Ігнат звернувся до міської влади з приводу незаконного, на його думку, будівництва та почав збирати громадян для блокування будівництва. Міський голова Андріїв, враховуючи виборчу кампанію, змушений був відреагувати на позицію мешканців та прибути на місце конфлікту. Мер пообіцяв зупинити будівництво, а також повідомив, що дозволи видав лише на будівництво гаража.
Міський голова Андріїв вчергове збрехав, адже він не міг не знати, що його підлеглий головний архітектор Олег Боршовський дав дозвіл на будівництво на цьому місці чергового магазину. Нагадаємо, що це був єдиний клаптик на вулиці, де можна було зробити парковку або скверик.
Зрозуміло, що у випадку переобрання Богдана Андріїва будівництво буде продовжено, адже дозвіл на забудову досі не відмінений. Якщо ж Богдан Андріїв залишиться мером, комусь з міської влади прийдеться вертати гроші або продовжити будівництво.
На спецоперацію щодо незаконно встановленої огорожі було задіяно два патрулі управління муніципальної варти, сам міський голова Богдан Андріїв та головний архітектор Олег Боршовський. Чиновники розуміли, що їхнє бажання сподобатися виборцям не відповідає букві закону, адже виходить, що всі дозволи в ініціатора будівництва були. Тому, пропіарившись на місці будівництва і зупинивши його на словах — нічого не зробили, щоб демонтувати залізні конструкції.
Але спиляти її своєю болгаркою не побоявся місцевий мешканець. Що буде далі, поки не зрозуміло, бо міська влада видала всі документи й ініціатор будівництва завжди може доказати законність своєї позиції.
Була застосована схема, яка часто практикується міськими чиновниками — цільове призначення землі було змінено міською радою.
Рішення про зміну цільового призначення, що дозволило будувати магазин на розі вулиць Швабської-Конопляної, було прийнято міською владою минулого року. Вже у 2020 році підлеглий Андріїва, головний архітектор Олег Боршовський дав містобудівні умови, які дозволили почати будівництво. Тобто, все всі знали, але перед виборами потрібен піар, бо дозвіл досі не скасували. Проте фотозвіт “героїчного” вчинку мера вже є в інтернеті на сторінці “Ужгородської міської ради”.
Нагадаємо, перед цим Богдан Андріїв прийшов відміняти будівництво багатоквартирного будинку на вул. Шевченка, 47, хоча підлеглий йому архітектор сам же і підписав дозвіл. Ще раніше він заявив, що врятував від забудови парк “Кірпічка”, хоча якраз проти позиції Андріїва, яка була на руку забудовникам, боролися громадські активісти.
Побачивши громадські протести під час останньої сесії міської ради, на яку з його подачі мало бути роздано багато землі — Богдан Андріїв заявив, що нічого роздавати і не збирався і переніс розгляд земельних питань.
P.S. Богдан Євстафійович, якщо пішла така жара, звертайтесь, ми дамо адреси, де можна пропіаритись і повідміняти свої дозволи на будівництво.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни