Традиційно в першу неділю жовтня в Україні вітають з професійним святом усіх працівників освіти. Закарпаття – не виняток.
Урочистості відбулися сьогодні, 1 жовтня, в обласному Палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» в обласному центрі. Участь у святковому заході взяли педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної та вищої освіти області.
Урочисте дійство відкрила директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, заслужений працівник освіти України Ганна Сопкова, яка подякувала освітянам за їхній нелегкий труд.
– Я переконана, що ми з вами витримаємо і виклик пандемії. Адже в наших руках, найцінніше – дитина. Кожного разу, коли я виступаю перед аудиторію освітян, я не перестаю повторювати, що на Закарпатті найкращі діти і в них найкращі педагоги. Навіть попри те, що за результатами ЗНО ми далеко не найкращі. Я все одно думаю, що завжди так не буде. Я щиро хочу, щоб кожен учень, вихованець, студент низько вклонився своєму вчителю за його титанічний труд, – наголосила Ганна Сопкова.
Відтак з вітальним словом до присутніх звернувся представник Закарпатської ОДА Олег Коцюба, який наголосив на тому, що вчитель – це насправді покликання та подвиг.
– Професія вчителя – унікальна. Бути вчителем – це вміти зацікавити, правильно подати інформацію, вислухати. Одночасно бути жорстким і бути толерантним, інклюзивним та ексклюзивним, бути креативним, сенситивним. Професія вчителя – це формування нашого майбутнього. Адже дуже показово, коли через багато років до свого вчителя з подякою приходить великий вчений, сивочолий генерал, успішний підприємець, – зазначив Олег Коцюба.
Далі посадовці вручили щорічну обласну педагогічну премію імені Августина Волошина кращим педагогам з усього Закарпаття. Визначає його – кожна адміністративно-територіальна одиниця.
Відзнаку присуджують ще з 2008 року. Варто зазначити, що цьогоріч розмір премії становить 10 тис. грн.
Підсумовуючи всі роки, включаючи цьогорічних лауреатів, таку премію вже отримали 240 найкращих педагогів з усього Закарпаття.
– Щоб мотивувати дитину, потрібно самому багато працювати й підтримувати учня в усіх його починання. За останні роки у нас було кілька учнів, які склали ЗНО на 200 балів. Як ми цього досягли? Усе просто – багато працювали, – розповідають вчителі, які були удостоєні премії.
Варто зазначити, що цьогоріч вітали не тільки найкращих вчителів, але й учнів. Зокрема було нагороджено учнів-переможців обласного конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», що проводився у 2020 році до Дня матері, і відзначено педагогічних працівників, які їх підготували.
Тож після низки премій та нагород, освітян потішили концертом та фуршетом.
Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни