У п’ятницю, 18 вересня, о 14.00 в Ужгороді відбудеться офіційне відкриття Виноградної гори (неподалік ресторану «Кілікія»). Виноградна гора – це з однієї сторони бажання повернути Ужгороду славу виноробного та виноградного міста, оскільки на сьогодні в межах Ужгорода немає діючих виноградників, а на гербі одним із головних символів є виноградна лоза. А з іншого боку — планове продовження і розширення відкритих туристичних принад міста.
 
Виноградна гора покликана стати туристичним об’єктом Ужгорода. Площа виноградника — 1 гектар. У 2018 році відбулося засадження гори. 1350 саджанців двох сортів — Гевюрцтрамінер (сорт винограду, з якого виготовляють родзинку краю — легендарне вино “Троянда Закарпаття”) та Совіньон блан. Це одні з кращих сортів винограду для виготовлення білих вин, які прекрасно себе почувають у Закарпатті. Також на горі висаджений один із найстаріших сортів винограду привезений із долини Арарат – Хіндогни. Два роки минуло з дня висадки, і вже у цьому році збиратимуть перший врожай.
 
У програмі відкриття Виноградної гори:
– міні-екскурсія та історичний екскурс від головного туризмознавця краю, професора Федора Шандора;
– презентація Виноградної гори та подальших планів розвитку нової туристичної локації від власника та віцепрезидента Закарпатської туристичної організації Арсена Мелкумяна;
– музичний супровід від струнного квартету;
– гастрономічна частина — дегустація толми з виноградного листя з винограду Виноградної гори та неформальне спілкування.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни