Про підготовку до другого туру виборів міського голови Ужгорода 22 листопада та ситуацію із захворюваністю на коронавірус сьогодні, 18 листопада, під час онлайн-зустрічі говорили працівники міськради з представниками міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO (Європейська мережа організацій з моніторингу виборів).

Керуюча справами виконкому Ужгородської міськради Олена Макара зазначила, що підготовка до виборів у місті відбувається відповідно до законодавства, дільниці готові до проведення другого туру. На забезпечення дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту усіх виборчих дільниць під час першого та другого турів виборів місто виділило із бюджету 461 тисячу гривень. Офіційні спостерігачі від Європейської мережі організацій з моніторингу виборів цікавилися й новим складом депутатського корпусу міськради, дотриманням ґендерних квот. Вікторія Тарахонич, яка також стала депутаткою у новому скликанні, зазначила, що серед міських обранців 9 жінок, загалом у новому складі депутатського корпусу представлено 6 політичних партій.

Нагадаємо, вчора “ОПОРА” повідомила, що в Ужгороді члени дільничних виборчих комісій масово відмовляються працювати під час другого туру виборів міського голови. На кожній дільниці в місті є відмови близько п’яти людей.

“Станом на 16 листопада в Ужгороді члени дільничних виборчих комісій масово відмовляються працювати під час другого туру виборів міського голови. Як зазначають у ТВК, суб’єкти подання цих членів відмовляються робити заміни в комісіях”, – повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

За інформацією голови Ужгородської міської територіальної виборчої комісії Руслани Куберки, в Ужгороді члени дільничних виборчих комісій від різних суб’єктів подання почали відмовлятися від роботи у комісіях на час дня повторного голосування з виборів міського голови.

«У нас доволі плачевна ситуація, люди масово відмовляються. Тому ми просимо суб’єктів подання відмовитися від квоти, аби ми могли подати людей в комісії від ТВК. На другий тур склад комісій не змінюється, тобто мають працювати у ДВК ті самі люди. Тобто, якщо людина зараз відмовляється, надати їй заміну може лише політична партія, яка є суб’єктом подання, але зараз вони відмовляються це робити, адже штаби вже не працюють. Ми вивчаємо питання, аби знайти вихід із ситуації», – зазначила Куберка.

Відтак, за три дні до дня голосування у місті ще повністю не сформовані ДВК. То про яку готовність до голосування може йти мова?

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни