Потрапляння Ужгорода, як і інших українських міст, в червону зону прогнозувалося ще 2 місяці тому. Міськвиконкоми багатьох з них наперед зайнялися придбанням додаткового обладнання: апаратів штучного дихання, систем тестування. А в Ужгороді міська влада не змогла ефективно використати навіть 12 млн грн, які були виділені на боротьбу з коронавірусом ще навесні.
Екс-заступник міського голови Іштван Цап пояснив відсутність дій міської влади по підготовці до чергової хвилі епідемії виборами: “Весь ресурс, адміністративний і фінансовий був направлений на забезпечення виборчої кампанії міського голови Андріїва”.
Ужгородці могли помітити, що, починаючи з серпня, в місті почалися робити ремонти, які не робилися попередні 5 років мерства Андріїва. Напередодні виборів для підняття рейтингу, як вважають експерти, міський голова Андріїв ставив на меті показати, що міська влада щось робить. Такі роботи активно висвітлювалися — з кожного ремонту пресслужба мера робила по 3 – 5 відеосюжетів, завдяки яким мало скластися враження, що Богдан Андріїв особисто керує ремонтом.
Колишній заступник Богдана Андріїва каже, що всьому свій час. Кошти треба було направляти на покращення медичної бази. Могло почекати придбання надзвичайно дорогих зупинок громадського транспорту з таблом, яке має показувати графік руху. Автобусні зупинки закуплені в 4 рази дорожче ринкової ціни, обійшлися місту в 2,2 млн. грн.
Спортивний майданчик, котрий був виграний у рамках громадського бюджету у 2016 році, міг почекати до весни — адже виявилося, що ним не можна користуватися, бо, поспішаючи відкрити об’єкт перед виборами, в мерії забули замовити штучне покриття для нього. Кошти, які могли піти на придбання систем тестування і якими можна було б користуватися вже зараз, були витрачені на бетонні роботи. Почекати весни могло і будівництво велодоріжки за 14 млн. грн. на Слов’янській набережній. Адже активність велосипедистів напередодні зими падає.
Закупівля ПЛР-лабораторії обійшлась би місту в 1,1 млн. грн., з встановленням та облаштуванням приміщення з відповідним рівнем захисту — близько 2 млн. грн. При більшій кількості текстів, які мешканці міста могли б робити безкоштовно Ужгород би покращив статистику і не увійшов би в червону зону — вважають медики.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни