Якщо для батьків ужгородських школярів “1 вересня” — це витрати, то для ужгородських чиновників — самі лише заробітки.

В деяких школах попередили, що до звичайних витрат — добавляться ще витрати на гігієнічні засоби — маски, антисептики і т.п. Хоч за кошти ужгородців закупівля цих засобів була вже зроблена.

Виділені з бюджету кошти кожна школа освоїла по-своєму. Закупити антисептики і термометри без накруток, так як пропонують виробники, змогла угорська школа, яка користується певною автономністю і де є контроль за бюджетними коштами.

Інші школи міста, керівники яких навчилися заробляти на батьківських грошах дуже добре — умудрилися купити найдорожче:

термометр, який коштує по 700-800 грн (ціна в інтернеті) — купили за 1800-2000 грн;
антисептичний засіб — найдешевше купили за 178 грн за літр, а найдорожчий за 255 грн — тобто в півтори рази більше. А якщо врахувати, що кожна школа купила 30-40 літрів — заробіток виходить непоганий.

Такі марнотратні закупівлі для нашого міста не дивина — адже вони робляться в більшості випадків саме так. Тому так і не відремонтована площа Петефі, велодоріжки не відповідають вимогам велосипедистів, а новий трутуар сходить за декілька тижнів.

Деякі ужгородці кажуть “крадуть, але роблять”. Але це «крадуть» призводить до того, що кошти на дійсно необхідні речі — будуть здавати батьки.

На цьому фоні знущанням виглядає піар-акція Богдана Андріїва, який похвалився тим, що подарував в деяких школах рюкзачки, куплені за бюджетні кошти. За скільки купували — мер не розповів, але не треба бути фахівцем щоб зрозуміти: якщо б закупівлі проводилися чесно — кожен першачок в місті отримав би свій рюкзак.

Клептоманія чиновників не дозволяє їм зупинитися навіть перед виборами, коли за міські кошти можна було б пропіаритися і отримати якісь голоси.

В той же час ужгородським батькам прийдеться не солодко — доведеться купити ноутбуки або, принаймні, веб-камери для домашніх комп’ютерів. В більшості шкіл введуть часткове дистанційне навчання.

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни