У пік карантину та епідемії COVID-19 ужгородський міський голова під виглядом турботи про співвітчизників примудрився заробити близько 338 000 грн. на людській біді. При чому все виглядало, як благодійна допомога мера у вигляді комунального автобуса для безкоштовного перевезення з-за кордону наших співвітчизників.

Автобус із парку КП «Ужгородський муніципальний транспорт» з номерними знаками АО0035АA Богдан Андріїв відправив перевозити людей на КПП «Чоп»(Тиса) – Загонь після 17 березня, коли було припинено регулярні пасажирські перевезення. Про це писав і сайт міського голови, і чимало інших закарпатських ЗМІ.У офіційному повідомленні Ужгородської міської ради на її телеграм каналі, зокрема йшлося: «…Оскільки поширення коронавірусної інфекції зумовило масове повернення громадян України додому, на виконання протокольного доручення прем’єрміністра України, доручення штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій на Закарпатті, доручення міського голови Богдана Андріїва комунальне підприємство «Ужгородський муніципальний транспорт» направило автобус для перевезення наших співвітчизників через пункт пропуску. Як повідомляє керівник КП Віталій Готра, вживають всі заходи безпеки, щоденно автобус проходить дезінфекцію при заїзді в автопарк та повну обробку. Загалом перевезли вже понад 500 людей». Про це прес-служба мера повідомила на початку квітня.

Загалом автобуси КП надавали так звані безкоштовні послуги на кордоні щонайменше протягом 45 днів посиленого карантину. Про це у відео, яке вдалося записати нашому кореспонденту на кордоні, повідомили самі перевізники. А от пасажири, яких возили, розповіли, що послуга ця була аж ніяк не безкоштовною, як розрекламував її міський голова Богдан Андріїв. У відео, на якому з мотивів безпеки, ми вирізали голос нашого журналіста, люди чітко розповідають, що з одного пасажира утримувався платіж у розмірі 50 гривень. За день автобус робив 3-4 рейси, перевозячи по 50-65 чоловік. Ці цифри теж озвучує на відео водій «Електрону». Отож, математика проста: 45 днів множимо на 50 пасажирів і три поїздки у день. Отримуємо 337500 грн за увесь період  «безкоштовних» перевезень. І це лише з одного автобуса!

Отож, виникає кілька цілком слушних питань: куди пішли ці кошти? Чи не на передвиборчу агітацію Ужгородського міського голови Богдана Андріїва або його партнера, директора КП та голови бюджетної комісії міськради Віталія Готри?

А, можливо, 337500 грн просто забрав водій автобуса…

У випадку, якщо правоохоронні органи зацікавляться цією справою, третій варіант стане найзручнішим для міського голови та директора КП.

А довести склад злочину у цій справі правоохоронцям надзвичайно просто. Достатньо зробити запит на митницю, де в умовах карантину здійснювався чіткий облік пасажирів, яких перевозив комунальний транспорт. Тут же фігурує і номер автобуса і паспортні дані та місця проживання всіх пасажирів.

Ми також припускаємо, що ці автобуси заправлялися за кошти бюджету, а не за власні кошти водія. А також припускаємо, що водіям не платив мер зі своєї кишені, а платили з податків ужгородців. На жаль, у КП «Ужгородський муніципальний транспорт» уникнули чіткої відповіді на ці питання.

Можливо, з правоохоронними органами представники цього підприємства будуть більш зговірливими. Для зручності готові надати силовикам також повну версію відео, на якому є ще чимало цікавого фактажу.

Павло Білецький, Центр Закарпатських розслідувань (ЦЕЗАР)

Також по темі

Мер Андріїв через 5 місяців після виборів передумав повертати приміщення, викрадене у ОСББ, як обіцяв перед виборами.

Міська влада в собі Управляючої міським майном, Тетяни